Konsultacje rozstępu mięśnia prostego brzucha

Ciąża, predyspozycje, przeciążenia to różne powody, dzięki którym myślimy czasem o naszych brzuchach. Niektórym z nas pojawia się niespodziewanie „dziura w brzuchu”, zwana fachowo rozejściem mięśnia prostego brzucha. Czasem towarzyszy mu przepuklina pępkowa. nie zmienia to jednak sytuacji, że wygląd brzucha i funkcje tego mięśnia są zaburzone.

Aby skutecznie rozpocząć pracę z poprawą rozejścia, konieczne jest spotkanie, na którym nie tylko sprawdzimy wspólnie zakres/rozległość rozejścia, ale przede wszystkim wyjaśnię Ci motorykę ruchu która zmniejszy ryzyko pogłębienia się stanu.

Kiedy zgłosić się na konsultację?

Najlepszym okresem na rozpoczęcie ćwiczeń zamykających rozejście mięśnia prostego brzucha jest czas w trakcie i tuż po połogu. Choć na początku wspólnego życia z nowym członkiem rodziny masz bez liku obowiązków i nowej nauki, to w tedy organizm jest wysycony hormonami, które pozwalają nam na osiąganie spektakularnych rezultatów.

Jeśli jesteś mamą, która ma dyskomfort z powodu miękkiego i słabo pracującego brzucha, a od ostatniego porodu minęło już wiele lat, nie martw się! Choć potrwa to nieco dłużej to dobierzemy odpowiednie ćwiczenia, popracujemy nad zmianą wzorców ruchowych, w konsekwencji czego zamkniemy rozstęp twojego mięśnia prostego brzucha.

Konsultacje a co to w zasadzie jest?

W zależności od twoich potrzeb i możliwości spotykamy się od 1 do 5 razy. Między spotkaniami masz 2-4 tygodni na samodzielną pracę. Dobieram ćwiczenia zgodne z twoim charakterem pracy i dziennymi rytuałami, tak abyś miała możliwość wpleść zalecenia w swoją codzienność. Odpowiednia metodyka zwiększa efektywność, a konsekwencja trwałość.

Po każdym spotkaniu otrzymasz ode mnie drogą mailową zestaw ćwiczeń jakie przerobiliśmy. Jeśli będziesz mieć wątpliwość co do poprawności swoich ruchów możesz nagrać sekwencję i wysłać mi wiadomość z prośbą o komentarz. Gdy tylko uporamy się z podstawowym zakresem, rozpoczniemy przygotowania Twojego ciała do większych obciążeń w sposób bezpieczny, aby negatywne skutki noszenia ciężkiej torebki czy dziecka nie były dla Ciebie ryzykiem.