Zajęcia Gordonowskie

Serdecznie zapraszamy na zajęcia Gordonowskie, czyli zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych prowadzone metodą opracowaną przez prof. E. E. Gordona.
Zajęcia skierowane są dla kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku 0-3 lata i ich rodziców. A tak naprawdę nie ma górnej i dolnej granicy wieku, w której człowiek może brać udział w takich zajęciach, bo na każdym etapie rozwoju zajęcia gordonowskie są wartościowe!
Najważniejsze cechy zajęć gordonowskich:
• Muzyka prezentowana jest w formie śpiewanek oraz rytmiczanek.
• Śpiewankom i rytmiczankom towarzyszy ciągły, improwizowany ruch.
• Proces uczenia się muzyki jest podobny do nauki mowy zatem najpierw słuchamy – mówimy – czytamy – piszemy.
• Najlepiej zacząć umuzykalniać dziecko 9 miesięcy przed jego narodzinami – czyli im wcześniej, tym lepiej!
• Do 2 roku życia śpiewamy piosenki bez użycia słów lub z ich minimalną ilością, zazwyczaj na neutralnych sylabach (,,ma ma, pa pa, ba ba” ).
• Na zajęciach nie ma podkładów, puszczonej muzyki, instrumentów harmonicznych (pianino, gitara). Jedyna muzyka jaka występuje, to ta tworzona przez nasze głosy!
Zajęcia prowadzi Małgorzata Tutko (Gosha Vocal Doula) – wokalistka, nauczycielka muzyki, instruktorka zajęć gordonowskich, doula, instruktorka międzynarodowego programu BellydanceBirth®, a prywatnie mama dwójki dzieci.
Na zajęcia zapisz się przez grafik na stronie https://www.treningmam.pl/grafik/
Dostęp do zajęć dają wszystkie karnety na salę do Studia oraz pojedyncza wejściówka. Możesz korzystać z gimnastyki, jogi oraz zajęć gordonowskich w ramach jednego karnetu.